Italia Legno Energia

Fot. italialegnoenergia.it

W dniach 22-24 marca 2019 roku w Arezzo odbędą się włoskie targi grzewcze poświęcone sektorowi biomasy.

Oprac: rb

Targi Italia Legno Energiasą organizowane są co dwa lata przez Piemmeti SpA w imieniu VeronaFiere.

W Toskanii nie może zabraknąć przedstawicieli bodaj najlepszego w Europie pelletu, czyli firm polskich. Do licznego stawienia się na imprezie w Arezzo zachęca hasłem: ,,Cała branża pelletu razem!” Polska Rada Pelletu.

Impreza, czytamy w ogłoszeniu, koncentruje się na promocji łańcucha dostaw: ,,Od lasu do kominka”. Jest ona poświęcona najnowocześniejszym i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w zakresie ogrzewania i kogeneracji rolno-leśnej opartej na biomasie.

Organizatorzy nie omieszkali zaznaczyć, że Toskania to doskonały teren dla organizacji imprezy, z racji położenia i bogactwa zasobów leśnych (Jest ich tutaj najwięcej we Włoszech). Dodają również, że same targi najlepiej ze wszystkich doceniają najbardziej rozpowszechnione i znane odnawialne źródło energii: biomasę drzewną.

Wydarzenie wspiera: administracja publiczna (czyli rząd), stowarzyszenia handlowe (biznes) i, o czym zapomniano wspomnieć organizacje pozarządowe wielbiące hasło: ,,odnawialne źródła energii”, i które jako żywo zachęcają do korzystania z "energii drewna" poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w domu i przemyśle.

Podczas wystawy odbywać się będą konferencje i warsztaty prowadzone przez ekspertów.

W trakcie wystawy odbywać się będą konferencje i warsztaty prowadzone przez ekspertów.

Podczas ostatniej edycji targów, zorganizowanych na 25.000 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej w 2017 r. odnotowano 183 wystawców i 19.300 odwiedzających.