Finlandia: Producent tektury Metsä Board odnotował najwyższy obrót w historii firmy

Fot. Metsä Board

Dział papieru i tektury fińskiego koncernu Metsä Board Corporation przedstawił sprawozdanie finansowe za pierwsze półrocze 2018 r. Obrót osiągnął 1,011 miliarda euro. W porównaniu do pierwszego półrocza 2017 r. jest on wyższy o 10%. Stanowi to najlepszy wynik w historii firmy.

Źródła: Holz-Zentralblatt, Metsä Board Oprac. rb

,,Ten obrót umożliwiły przede wszystkim większe ilości dostaw i wyższe ceny”- zaznaczył dyrektor zarządzający Mika Joukio. Wielkość dostaw w drugim kwartale, wynosząca 489 000 ton jest jak dotąd również największa.

Zysk operacyjny (EBIT) w pierwszym półroczu wyniósł 122,6 mln euro. Wynik, według informacji przedsiębiorstwa był obciążony przez planowane przestoje, związane z przeglądami technicznymi w fińskich lokalizacjach i zwiększonymi kosztami drewna okrągłego spowodowanych importem z krajów bałtyckich i Szwecji.

*

Metsä Board jest jednym z największych w Europie producentów jakościowych kartonów, papieru opakowaniowego i celulozy. Siedzibą firmy jest Espoo w Finlandii. Firma posiada 7 lokalizacji w Finlandii, jedną w Szwecji a wcześniej również w Austrii.