Danwood nowym członkiem BDF

Fot. Danwood

Firma Danwood z Bielska Podlaskiego w końcu sierpnia tego roku została 48 członkiem Federalnego Stowarzyszenia Niemieckiego Budownictwa Prefabrykowanego (Bundesverband Deutscher Fertigbau e.V. (BDF)).

Oprac. rb
Źródło: BDF

BDF

Bundesverband Deutscher Fertigbau e.V. (BDF) istnieje od 1961 roku i jest stowarzyszeniem 48 producentów domów z prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej prefabrykowanej. Poza tym z BDF związanych jest 90 partnerów z tej gałęzi przemysłu jako członkowie wspierający.

Silne związki z rynkiem niemieckim

„Danwood już w 1996 r. zbudował swój pierwszy dom pod klucz w Niemczech. Od tego czasu, firma, podobnie jak budownictwo drewniane prefabrykowane stale ewoluuje. Cieszymy się, że Danwood spełnia surowe kryteria odbiorów Niemieckiego Związku Jakości Budownictwa Prefabrykowanego i stał się nowym członkiem naszego Związku- zaznaczyli dyrektorzy zarządzający BDF, Achima Hannotta i Georga Lange.

Firma Danwood, jak zaznaczono na stronie związku, została założona w 1972 roku. W latach 90. producent rozszerzył swoją działalność o obszar całego kraju, a następnie rynków zagranicznych. Na rynkach: niemieckim, austriackim, brytyjskim i irlandzkim, domy podlaskiej firmy znane są pod marką "Dan-Wood House". Od 20 lat większość domów wyprodukowanych przez ponad 1800 pracowników Danwood zostało sprzedanych, zmontowanych i rozbudowanych w Niemczech. Tylko tutaj firma buduje rocznie około 1200 domów. Danwood również od 20 lat jest członkiem Federalnego Stowarzyszenia Jakości Montażu Budowlanego i Domów Prefabrykowanych (BMF), tym samym przestrzega ścisłych wymogów jakości.

,,Wraz ze wstąpieniem do BDF zobowiązuje się od teraz do przestrzegania jeszcze rozleglejszych kryteriów jakościowych”- podkreślono na stronie BDF.